Komunikat

Warszawa, dnia 2 lutego 2011 roku

                                             

     Nowy Świat - Komunikat!!!

     Szanowni Państwo,

       Od kilku dni docierają do nas informacje związane z utrudnieniami komunikacyjnymi w ścisłym centrum miasta spowodowanymi rozpoczęciem prac przy budowie drugiej linii metra. Dzisiaj, chyba nikt w mieście w stu procentach nie odważy się na ostateczną wizję prac obejmujących poszczególne odcinki metra oraz, a może zwłaszcza nie przedstawi harmonogramu budowy kolejnych stacji. To właśnie prace przy budowie stacji  mogą i z całą pewnością sparaliżują okolice Nowego Światu.   

W dzisiejszym „Życiu Warszawy”, dodatku do „Rzeczpospolitej” jest artykuł, który polecam Państwa uwadze. http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/244829,562488.html

Może wszystkiego on nie tłumaczy, ale prezentuje skalę problemu z jakim będziemy musieli się zmierzyć. Nam nie pozostaje nic innego jak śledzić poczynania służb miejskich i w miarę naszych możliwości, w porę reagować na mogące nas spotkać utrudnienia. Po ostatnich moich rozmowach z Zarządem Dróg Miejskich, potwierdzam informację wykluczającą w tym roku zamykanie w letnie weekendy  Nowego Światu  dla komunikacji kołowej. Nie zdecydowano, czy dopuścić do ruchu wszystkie pojazdy, czy ograniczyć wjazd na Nowy Świat samochodów komunikacji zbiorowej.? (tak jak obecnie)

No cóż, jak mawiał klasyk: „przyjdzie przywyknąć”.....;-))

Witold Fizyta