Komunikat

Warszawa, dnia 04.02. 2011 r.
                                                 
     Nowy Świat - Komunikat!!!
Warszawa idzie do remontu. Objazdy przez cały rok

Więcej... http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,9052309,Warszawa_idzie_do_remontu__Objazdy_przez_caly_rok.html#ixzz1Czo7crV3
         Szanowni Państwo, (za Gazetą Stołeczną)
        Nie tylko budowa drugiej linii metra będzie paraliżować ruch uliczny w tym roku. Czeka nas też zamknięcie mostu Łazienkowskiego, zwężanie al. Krakowskiej, Puławskiej czy Łopuszańskiej, a także liczne remonty torów tramwajowych, rur i kabli.
Metro - terminy jeszcze niepewne
Warszawiacy najbardziej czekają jednak, aż w końcu na dobre rozkręci się budowa drugiej linii metra. Tutaj dokładne terminy zamykania ulic nie są jeszcze do końca ustalone. Wszystko zależy od tego, kiedy wojewoda wyda pozwolenia na budowę poszczególnych stacji. Jak pisaliśmy, od kwietnia ratusz chce zamknąć Prostą przed rondem ONZ. Wczoraj Wiesław Witek potwierdził wcześniejsze informacje "Gazety", że w lipcu, sierpniu i wrześniu niczym nie da się przejechać Marszałkowską w poprzek Świętokrzyskiej. Dopiero latem przyszłego roku możemy się spodziewać czasowego ograniczania ruchu w pierwszej linii metra - od Ursynowa pociągi dotrą tylko do stacji Centrum, od Młocin do stacji Ratusz-Arsenał, skąd do stacji Świętokrzyska ma dojeżdżać tylko jeden wahadłowy skład.
Na razie pewne jest, że przed drążeniem tuneli drugiej linii SPEC musi przełożyć magistralę pod chodnikiem na Świętokrzyskiej. Oznacza to zamykanie jej przecznic - Mazowieckiej i Jasnej - od kwietnia. Potem m.in. tymi ulicami ma prowadzić objazd Marszałkowskiej.

Zarząd Transportu Miejskiego czeka na wyznaczenie terminu rozpoczęcia budowy stacji metra Dworzec Wileński. Nie wiadomo jeszcze, czy stanie się to w czerwcu, czy w lipcu. Aleją "Solidarności" na wprost przez Targową będą wtedy kursować wyłącznie autobusy. Tylko dla komunikacji miejskiej zostanie przeznaczona Trasa W-Z z mostem Śląsko-Dąbrowskim. Z informacji "Gazety" wynika, że Targową autobusy będą podjeżdżać z Grochowa do Białostockiej, gdzie zawrócą i skręcą w ul. ks. Kłopotowskiego do Jagiellońskiej. Tak ma kursować m.in. linia 125 z Międzylesia, która znowu zacznie jeździć mostem Śląsko-Dąbrowskim. ZTM zdecydował też o połączeniu linii 26 i 28 (os. Górczewska - Trasa W-Z - Jagiellońska - most Gdański - Broniewskiego - Bemowo - Koło).