Czy opakowania kartonowe są opłacalne?

Opakowania, które zostały wykonane z kartonu, należy przede wszystkim do tych, które cenione są za skuteczne zabezpieczenie zapakowanych w nie towarów. Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyna zaleta tych właśnie opakowań, do których trzeba z pewnością zaliczyć również zwiększoną opłacalność takich właśnie opakowań.

Opłacalność kartonów

opakowania firmoweSprzedawane są one zazwyczaj firmom logistycznym na sztuki, a koszt ich zakupu może się, zaczyna już od kilkudziesięciu złotych. Jest to więc idealne połączenie pomiędzy skutecznym zabezpieczeniem pakowanego w nie przedmiotu, jak również bardzo wysoką opłacalnością. Obecnie, opakowania kartonowe można zakupywać zazwyczaj w partii kilkudziesięciu sztuk, których ceny mogą się zaczynać już od około 80 złotych. W takim wypadku, taka jedna partia kartonowych opakowań pozwala więc na zabezpieczenie kilkudziesięciu przesyłek, co sprawia również, że jest to rozwiązanie znacznie bardziej opłacalne niż pakowanie przesyłek na przykład w strecz. Jeżeli chodzi o opakowanie kartonowe – cena nie jest jednak jedynym czynnikiem, na który warto zwracać uwagę. Z pewnością, w bezpośrednim porównaniu do strecza, opakowania z kartonu pozwalają na znacznie bardziej skuteczne zabezpieczenie spakowanego przedmiotu. Co więcej, dotyczyć to będzie również tych najbardziej delikatnych i wrażliwych na uszkodzenia towarów, na przykład tych, które wykonane zostały ze szkła.

opakowanie reklamoweOpakowania kartonowe, można z powodzeniem dostosowywać również do przedmiotów, które mają być w nich przewożone. Zamawiając je bezpośrednio u producenta, można zamówić takie wyposażone w dodatkowe przegródki, które będą zabezpieczały przed przesuwaniem się towaru wewnątrz pudełka. W przypadku chęci przetransportowywania w takich opakowaniach żywności, pudełka te mogą być wyposażone w specjalne otwory wentylacyjna w postaci dziurek. Opakowania te mogą być również szeroko dostosowane pod względem ich kolorystyki, znajdujących się na ich ściankach treści reklamowych, czy też poszczególnych wymiarów, co również ma wpływ na opłacalność tych opakowań. W obecnym czasie, jednym z częściej wykorzystywanych do pakowania przesyłek rodzajów opakowań, rodzaju opakowania z jednej strony są najbardziej opłacalne pod względem finansowym. Z drugiej jednak strony, opakowania te zapewniają jedno z bardziej skutecznych możliwych zabezpieczeń w czasie transportu nawet bardzo wrażliwego na uszkodzenia towaru. Właśnie to powoduje, że te rodzaje opakowania, są od pewnego czasu tak bardzo popularne, szczególnie w branży logistycznej.

Po opakowania kartonowe zapraszamy na www.twojeopakowanie.pl!