Druk wizytówek – jak wygląda?

druk wizytówek

Wizytówka to coś, co powinna mieć każda firma, czy każda osoba zajmująca się w jakikolwiek biznesem, na przykład jako freelancer. Wizytówka to część naszego wizerunku i ma wpływ na to jak zostaniemy zapamiętani przez potencjalnego klienta. Warto jest zatem zdecydować się na dobry projekt wizytówki, jak również dobry wydruk.

Druk wizytówek musi być czytelny

druk wizytówekW końcu druk wizytówek ma duże znaczenie dla jej czytelności i trwałości. Od czego powinniśmy rozpocząć? Z pewnością warto poświęcić uwagę projektowi naszego firmowego dokumentu. Możemy go wykonać samodzielnie w programie graficznym, możemy to zlecić profesjonalnemu grafikowi, jak również skorzystać z internetowych kreatorów wizytówek. Tam znajdziemy gotowe szablony, które musimy uzupełnić o nasze dane. To pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu, jednak nasze wizytówki nie będą wtedy oryginalne. Grafik z pewnością wykona dla nas dowolny projekt, jednak jego usługi będą sporo kosztowały. Osoby które nie posiadają umiejętności plastycznych nie powinny jednak zabierać się za samodzielnie projektowanie, bo takie wizytówki mogą wyjść nie tak atrakcyjne, jakbyśmy chcieli. Co powinno się znaleźć na takiej wizytówce? Z pewnością będą tam dane firmy, czyli nazwa, adres, telefon kontaktowy, adres poczty elektronicznej, strona internetowa.

druk wizytówekTo pozwoli każdemu skontaktować się z naszą firmą. Dane te powinniśmy być napisane wyraźną czcionką o odpowiedniej wielkości. Dobrze jest zrobić pogląd wydruku, żeby zobaczyć jak całość będzie wyglądała. Najlepsze są proste fonty, dzięki czemu nie musimy się martwic o czytelność. Jeśli chodzi o grafiki to na wizytówce powinno się znaleźć logo firmy. Inne grafiki mogą być mało widoczne, szczególnie takie z dużą ilością elementów. Na tak małej powierzchni jak wizytówka na pewno nie będą one należycie zaprezentowane. Grafikę czy małe zdjęcie można dodać najwyżej z drugiej strony wizytówki, jednak za taki wydruk zapłacimy na pewno więcej. Żeby urozmaicić jakoś nasza wizytówkę można nadać jej niestandardowy kształt, na przykład z zaokrąglonymi rogami, czy też wybrać opcję bardzo sztywnej wizytówki z połyskiem. Modne są także wizytówki wycinanie, czyli takie z posiadające ciekawe projekty wykorzystujące otworki, na przykład do wizytówki firmy zajmującej się studniami, czy fotografią – otwór może przypominać obiektyw lub wizjer aparatu.

Na pewno warto zadbać o dobry wydruk wizytówki, to znaczy dobór dobrej jakości papieru i dobrego kolorowego tuszu, dzięki któremu nasz projekt będzie dobrze przeniesiony na papier i będzie się należycie prezentował.