W jaki sposób można stworzyć aplikację mobilną?

media społecznościowe

Aplikację mobilne stały się coraz bardziej popularnym rodzajem oprogramowania na urządzenia przenośne. Jeśli chcemy stworzyć własną to musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

  1. Czego ma dotyczyć nasza aplikacja?
  2. Jak ma wyglądać?
  3. Dla jakich odbiorców?
  4. W jaki sposób ją stworzymy?

tworzenie aplikacji mobilnych

Tworzenie aplikacji mobilnych nie jest łatwym zadaniem. Technologia w jakiej możemy ja stworzyć to: HTML5, Hybrydowa lub natywna.

     Pierwszą z technologi aplikacji jest HTML5. W tym przypadku aplikację powinny być tworzone przez specjalistów, którzy się na znają na technologiach webowych. Technologia ta jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla prostych aplikacji, ponieważ nie potrzeba dużo nakładów czasowych na jej stworzenie. HTML5 jest pomocne w wykonywaniu implementacji widoków. Kod, który powstanie można wykorzystać także do stworzenia aplikacji internetowej.

     Aplikacja wykonana w technologii natywnej w całości jest zbudowana z natywnych komponentów. Do napisania aplikacji dla iOS korzysta się z Objective-C, a dla Androida z Java oraz Android SDK. W tym przypadku także potrzebne są osoby, które posiadają doświadczenie w natywnych technologiach tworzenia aplikacji. Dużym minusem jest to, że dla każdej platformy należy wpisywać osobny kot natywny, co na pewno zwiększy koszta aplikacji.

     Aplikacja wykonywana w technologii hybrydowej łączy cechy obydwu wyżej opisanych technologi. Dlatego do stworzenia takiej aplikacji potrzebna jest osoba, która zna się  i potrafi tworzyć w technologi HTML5 oraz natywnej. Zaletą takich aplikacji jest przede wszystkim fakt, że działają one na wszystkich systemach operacyjnych urządzeń mobilnych.

Artykuł napisany przy współpracy z:

http://www.yarmobile.com

 

Dodaj komentarz