Zalety hafciarek komputerowych

haft komputerowy na koszulkach

Hafciarka komputerowa to maszyna, która wykonuje haft na dowolnym materiale. Obecnie nie polega to na pracy rąk, lecz odpowiednio zaprogramowane urządzenie w szybki i łatwy sposób haftuje dowolną grafikę. Od wielu lat rośnie zapotrzebowanie na odzież znakowaną haftem. Pozwala to spersonalizować produkty, przez co stają się one bardziej eleganckie niż zdobione nadrukiem, który podczas intensywnej eksploatacji może się zniszczyć.

Dlaczego warto postawić na haft komputerowy?

haft komputerowy na koszulkachHafciarki to niezbędne wyposażenie firm, które zajmują się ozdabianiem odzieży. Atutem ich jest to, że znacząco pozwalają zredukować czas wykonywania haftu. Prędkość ich pracy to nawet 1000 ściegów na minutę. Nawet najsprawniejszy pracownik nie jest tak wydajny. Kolejną zaletą jest powtarzalność, ten sam wzór może zostać wykonany dowolną ilość razy z taką samą precyzją. Ponadto koszty wykonania haftu za pomocą hafciarki są o wiele mniejsze niż w przypadku pracy manualnej. Urządzenia te również są dość proste w obsłudze. Zaprogramowanie ich i przygotowanie do pracy nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Hafciarki używane do celów komercyjnych są solidne, dzięki czemu gwarantują bezproblemową pracę przez długi czas. Niektóre maszyny przeznaczone są także do innych celów – wycinanie w tkaninie wzorów czy szycie, przez co są wielofunkcyjne i mogą zastąpić kilka innych urządzeń.

haft komputerowy na koszulkachTo niezwykły atut, ponieważ jest to oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i miejsca przeznaczonego do pracy. Maszyny zaopatrzone w mocny silnik mogą być wykorzystywane do wykonywania wzorów nawet na grubych tkaninach. Dlatego są idealne na potrzeby zakładów produkcyjnych, dla których ważna jest wysoka wydajność urządzeń. Plusem tej maszyny jest też to, że wykonany przez nią komputerowy haft na koszulkach czy innych tkaninach oferuje szeroką gamę wzorów. Profesjonalne hafciarki posiadają w swojej pamięci wgraną dużą ilość grafik i fontów, za pomocą których są w stanie wykonać praktycznie każdy napis, logotyp czy wzór. Kolejną korzyścią płynącą z zastosowania hafciarek jest to, że wykonują haft z niebywałą precyzją. Żadna praca ręczna nie może im się równać. Ponadto wiele urządzeń posiada udogodnienia pozwalające na wydajniejsze użytkowanie.

Przykładowo wbudowane automatyczne nożyczki tną nitkę tak, by odpowiednio zabezpieczyć ścieg przed pruciem. Haft komputerowy wykonywany jest najczęściej na czapkach, odzieży firmowej, naszywkach mundurów, do zdobienia bielizny gastronomicznej – obrusów i serwetek, na szatach liturgicznych czy nawet obuwiu. Dzięki temu zastosowanie hafciarek zdobyło niebywałą popularność. Metoda ta pozwala sprawnie wyhaftować każdy wzór, dlatego cieszy się takim uznaniem wśród użytkowników.