Pieczątki biurowe – jakie wybrać?

pieczątki

Kompletując wyposażenie do biura, zazwyczaj najwięcej uwagi poświęcamy meblom oraz urządzeniom, które zamierzamy wykorzystywać. Wybór drobnych przedmiotów jest dla nas mniej ważny, często po prostu kupujemy to, o czym sobie akurat przypomnimy, czy to będzie ryza papieru, czy może karteczki samoprzylepne.

Pieczątki z logo firmy

pieczątkiWarto jednak przed zakupami stworzyć sobie listę wszystkich produktów, które powinny znaleźć się w naszym biurze. W ten sposób podczas jednej wizyty w sklepie zakupimy wszystko, co potrzebne. Na takiej liście powinny znaleźć się przede wszystkim pieczątki. Ich wybór jest jednak na rynku naprawdę szeroki, możemy więc długo zastanawiać się na tym, które będą najlepsze w naszym przypadku – czy po prostu pieczątki nagłówkowe, podpisowe, pieczątki z logiem, czy może musimy zakupić te księgowe lub tabelaryczne? A co z datownikami? Najpopularniejsze są pieczątki jednokolorowe z logo firmy oraz jej adresem lub danymi kontaktowymi. Nowoczesne pieczątki są kompaktowe. Dzięki niewielkim rozmiarom mogą bez problemu zmieścić się w aktówce, w teczce czy też po prostu w kieszeni marynarki. Jest to więc doskonały wybór, jeśli często jesteśmy w podróżach czy różnych delegacjach i nie chcemy niepotrzebnie powiększać swojego bagażu – taka pieczątka nie zajmuje wiele miejsca, a sprawdza się znakomicie.

pieczątkiW dodatku najnowsze modele posiadają zatyczki, dzięki czemu użytkownik jest zabezpieczony przed pobrudzeniem się tuszem, gdy nie używa akurat pieczątki. Równocześnie wymiana wkładu jest w najnowszych propozycjach producentów naprawdę prosta. Takie pieczątki są kompatybilne z wkładkami tuszującymi, które po bokach mają specjalne uchwyty, za które możemy trzymać podczas wymiany, dzięki czemu nie ma żadnej możliwości pobrudzenia się. Kolejną zaletą takich nowoczesnych pieczątek jest to, że posiadają one przezroczyste okienko pozycyjne, które zapewnia doskonałą widoczność po samą krawędź obudowy. Nie będziemy mieli więc problemu z postawieniem stempla dokładnie w tym miejscu, w którym chcemy. Jeśli wybieramy pieczątki, spójrzmy na to, czy producent oferuje wyroby ekologiczne – to takie pieczątki, które wyprodukowano w całości z materiałów przetworzonych lub odnawialnych czy też surowych.

Są one najbezpieczniejsze dla środowiska. W dodatku ostatnio na rynku pieczątek pojawiła się innowacja – produkty z ochroną antybakteryjną. Wiele wskazuje na to, że taka pieczątka w niedługim czasie zyska jeszcze większą popularność i będzie najczęściej kupowana przez właścicieli przedsiębiorstw, którzy cenią sobie nowoczesność.