Szkolenia z ekonomii społecznej a praca w agencji reklamowej

szkolenia ekonomia społeczna

Pisanie prac naukowych nigdy nie było dla mnie skomplikowanym zajęciem. Nawet pisanie prac dyplomowych szło mi bardzo dobrze. Tak dobrze, że za moją prace licencjacką zdobyłam wyróżnienie. Teraz jestem na ukończeniu mojej pracy magisterskiej i mam nadzieję, ze będzie ona równie dobra jak poprzednia.

Prowadzenie szkoleń z ekonomii społecznej

szkolenia ekonomia społecznaDo tego już pracuję, więc nie martwię jak moi koledzy i koleżanki ze studiów o znalezienie pracy. Już od kilku miesięcy prowadzę szkolenia ekonomia społeczna. Jest to moja specjalizacja i właśnie tego tematu dotyczy moja praca magisterska. Cieszę się bardzo, ze mogą pokazywać ludziom jak bardzo ich biznes może się zmienić jeśli tylko wprowadzą do swojej firmy kilka drobnych zmian. Cieszy mnie jak widzę, ze coś im się udało, zyskali nowych klientów, ich firma się rozwinęła. Jednak nie zawsze tak było. Zanim zaczęłam prowadzić szkolenia ekonomia społeczna to zaliczyłam trzymiesięczny staż w jednej z agencji reklamowych w Inowrocławiu. Wtedy też stwierdziłam, ze to nie jest praca dla mnie. Cały czas tylko te tablice reklamowe, projektowanie graficzne, powielanie utartych schematów. Nie było tam miejsc na innowacyjność. Banery wyglądały tak samo, wszystkie ulotki miały prawie te same hasła reklamowe, ze u nich najtaniej i najlepiej, czasem też, że najszybciej. Jedyne co lubiłam tam robić to skład i łamanie tekstu, bo z tym nigdy nie miałam problemów. Szło mi to niestety bardzo szybko i musiałam potem wracać do banerów i plakatów. Cieszyłam się, kiedy mój staż dobiegł końca i nie zamierzałam pracować dalej w tej firmie. Wolałam się zająć uczeniem innych, przekazywaniem swojej wiedzy, pomaganiem, a nie siedzeniem codziennie w biurze w Inowrocławiu.

To na pewno nie jest zajęcie, które rozwija kreatywność i sprzyja nowym pomysłom. Teraz kiedy moje szkolenia ekonomia społeczna cieszą się duża popularnością nie muszę się już martwić o pieniądze, ani o szukanie innej pracy.